Khoobsurat (2014)

Reżyseria: Shashanka Gosh
Występują: Sonam Kapoor, Fawad Afzal Khan, Kirron Kher, Ratna Phatak
Premiera: 19 września
Czas trwania: 127 minut
Język: hindi

Komedia romantyczna sygnowana znakiem firmowym wytwórni Disney’a, w której główna rola została powierzona Sonam Kapoor. Już przed seansem uważałam, że aktorka jest doskonałym wyborem do tej roli, teraz utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nikt nie mógł lepiej zagrać postaci Mili. Trzpiotowata, pełna energii, spontaniczna i nieco niezdarna . Mimo że nie powodzi jej się w sprawach sercowych, to idzie dalej,przez życie, z uśmiechem na twarzy. Scenariusz samej historii jest niezwykle prosty, wręcz banalny. Nic dziwnego skoro to Disney. Khoobsurat to taka bajka dla dorosłych dzieci. Słodka, urocza, zabawna, optymistyczna i obowiązkowo z królewskim akcentem – przystojnym rzecz jasna Emotikon tongue

Hawaa Hawaai (2014)

 
Reżyseria: Amole Gupte
Występują: Saqib Saleem, Partho Gupte, Pragya Yadav
Premiera: 9 maja
Czas trwania: 120 minut
Język: hindi

Sportowe kino familijne ma do siebie to, że jest … przewidywalne. Główny, dziecięcy, bohater, z reguły jakiś outsider, trzymający się niewielkiej, takiej samej paczki wyrzutków – ma wielkie marzenia i niewielkie możliwości. Na ich spełnienia mają wpływ właśnie przyjaciele, wrodzony talent i uśmiech od losu. Momentami jest wzniośle, trochę ckliwie, kilka razy dochodzi do dramatycznego zwrotu akcji, przerywanego komediowymi dialogami. Hawaa Hawaai to produkcja napawająca optymizmem, w której na pierwszym planie mamy do czynienia z niezwykle utalentowanym młodym, dziecięcym aktorem (Amole Gupte, reżyser, główną rolę powierzył swojemu synowi Partho), zaś tuż obok niego Saqib Saleem. Polecam!

Agneepath (2012)


Reżyseria: Karan Malhotra
Występują: Hrithik Roshan, Sanjay Dutt, Priyanka Chopra, Rishi Kapoor, Om Puri
Premiera: 26 stycznia
Czas trwania: 174 minuty
Język: hindi

To było mocne! Hrithik jakiego do tej pory nie znałam. Wyważona, niezwykle dojrzała kreacja bohatera. Smutne spojrzenie, pełne bólu, nienawiści i chęci zemsty. Fabularnie jest przeciętnie, ale chyba nie o to tu chodzi. Oko przykuwają przede wszystkim postaci. Sanjay wprost genialny. Mimika, postawa, ton głosu – negatywna rola godna pozazdroszczenia. Priyanka i Om Puri również zdecydowanie na plus. Dobrze ukazany wątek z przeszłości, jako swoiste wprowadzenie do akcji. Oklaski dla aktora wcielającego się w kilkunastoletniego Vijaya. Jedyne co mi pozostaje, to zapoznać się z wersją pierwotną z 1990 roku.Darr @ The Mall (2014)

Reżyseria: Pavan Kirpalani
Występują: Jimmy Shergill, Nushrat Bharucha
Premiera: 21 lutego
Czas trwania: 124 minuty
Język: hindi

Jak to dobrze, że ten film trwał tylko dwie godziny. Niemniej uważam, że i tak jest po prostu totalną stratą czasu, nawet dla miłośników gatunku. Historia pozbawione emocji tak charakterystycznych dla horrorów. Chociaż trafić aktualnie na naprawdę przerażającą, wbijającą w fotel, historię jest bardzo trudno. Tę produkcję obejrzałam jedynie ze względu na Jimmy’ego. Nie dość, że zawiodłam się na fabule, realizacji to i na obsadzie. Nikt, nawet główny bohater, nie ratuje sytuacji. Całość oglądałam bez śladu żadnych uczuć na twarzy (no chyba, że opadające powieki reprezentowały znudzenie jakie mnie ogarnęło). Do końca przez ekranem trzymała mnie jedynie motywacja demona, który po kolei zabijał bohaterów. Strzeżcie się! Emotikon tongue 

Aurangzeb (2013)

Reżyseria: Atul Sabharwal
Występują: Arjun Kapoor, Prithiviraj Sakumaran, Jackie Shroff, Rishi Kapoor
Premiera: 17 maja
Czas trwania: 137 minut
Język: hindi

Z takimi nazwiskami w obsadzie trudno nie skusić się na Aurangzeb. Rishi, Jackie, gwiazda kina keralskiego – Prithiviraj, gościnnie Anupam oraz młody Arjun Kapoor (co do tego ostatniego jeszcze musi zasłużyć na miano prawdziwej gwiazdy). Podwójna rola Arjuna: dobry i zły bliźniak bardzo dobra, kreacja skorumpowanych policjantów podobnie, obraz matki rozdartej między jednym, a drugim dzieckiem nie gorsza. Mamy tu i dramat rodzinny dwóch, a nawet trzech rodzin, mamy i intrygę policyjną, nie tyle mającą na celu aresztowanie przestępców, co całkiem coś innego, niegodnego misji stróżów prawa. Ten tytuł szczerze mogę polecić.

Udostępnij: