10 lipca tego roku swoją premierę miała tollywodzka superprodukcja Baahubali.The Beginning. W rolach głównych wystąpili: znany fanom kina w języku telugu Prabhas (Darling, Mr.Perfect, Mirchi, Rebel) oraz inne towarzyszące mu gwiazdy na czele z Anushką Shetty (Arundhati, Rudramadevi, Mirchi), Raną Daggubatim (Baby) oraz Tamannah (Endhukante…Premanta!, Himmatwala).
Obie części, nad którymi prace trwały trzy lata, mogą pochwalić się nie tylko ogromnie wysokim budżetem (największym z dotychczasowych filmów, jakie nakręcono w Tollywood). Baahubali znalazł się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o sukces w box-office na indyjskim rynku filmowym. Zaraz za PK Aamira Khana oraz niedawnego Bajrangi Bhaijaan z Salmanem Khanem, spychając na czwartą pozycję Dhoom3.
Nazwisko reżysera nie jest obce milionom widzów w Indiach, lecz i za ich granicami. Jednym z sukcesów S.S. Rajamouli’ego jest Magadheera oraz Yamadonga. To o tych dwóch filmach reżyser wspominał w rozmowie z Robertem Cain’em. Rajamouli, opowiadając o swoich inspiracjach nawiązał do dzieciństwa, w którym to zaczytywał się w – Amar Chitra Katha. Komiks nie opowiadał o superbohaterach. Zawierał w sobie motywy folkowe, mitologiczne oraz historyczne, przedstawiające dziejowe postaci. Reżyser był zafascynowany opisywanymi wydarzeniami, wielkimi bitwami, panującymi władcami. To zagłębianie się w tego typu opowieści, po latach, zaoowocowało tworzeniem własnych.
Tło dla filmu stanowiło wiele egzotycznych miejsc, z zapierającymi dech widokami. To jedne z nich:

                                                                                           Athirappilly Falls. Kerala                                                   Orvakal Rock Garden. Kurnool       

W filmie widzowie odnajdą wiele motywów i nawiązań. W wywiadach reżyser niejednokrotnie podkreślał, że przy kreowaniu świata przedstawionego, tworzeniu tej epickiej sagi, dość bogato czerpał inspirację z mitologii (Ramajana, Mahabharata, grecki mit o Herkulesie), a także biblii (wątki z historii o Mojżeszu).

*     *     *

Tak jak zostało wspomniane w tytule tego posta Baahubali. The Beginning będzie można obejrzeć w Polsce. Film zostanie pokazany w Warszawie 12 listopada w ramach Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków. Szczegółowe informacje na bieżąco będą pojawiać się na stronie internetowej >> http://www.piecsmakow.pl/.

Osobiście bardzo zachęcam do udziału w wydarzeniu, bo jak wspominałam już na Facebooku tego nie można przegapić. Emotikon smile

Udostępnij: