Zaledwie kilkanaście dni po indyjskiej premierze, polscy widzowie będą mogli zobaczyć bollywoodzki film „Piku”. 23 maja (sobota) w Kinie Luna,  w Warszawie, odbędzie się pierwszy seans tej, obsadzonej supergwiazdami, produkcji.

Jesienią ubiegłego roku, indyjscy filmowcy pokazali, realizując między innymi w Warszawie, światowy megahit „Kick”, z jakim rozmachem potrafią działać. Zrzucany z Mostu Gdańskiego autobus wzbudził ogromne zainteresowanie polskich mediów – filmowany był przez ponad 20 ekip telewizyjnych, a gwiazdy, które przyjechały do Polski nie miały chwili spokoju od swoich fanów. Dzięki organizowanemu w Kinie Luna cyklowi New Age Bollywood polscy widzowie będą mieli okazję, żeby lepiej poznać tę jedną największych światowych kinematografii. Organizatorzy skupiają się na nowych filmach, które z jednej strony zrywają z tradycyjną bollywoodzką konwencją, a z drugiej nadal oferują europejskiemu widzowi odmienną perspektywę.

Cykl New Age Bollywood otwiera, jeden z najbardziej oczekiwanych w Indiach filmów 2015 roku, obraz Shoojita Sircara „Piku”, który swoją światową premierę miał w ubiegłym tygodniu. Rewelacyjna, znana także z hollywoodzkich produkcji obsada, z czołowymi postaciami indyjskiego świata filmu, gwarantuje powodzenie obrazu nie tylko w Azji.

W filmie występuje megagwiazda Amitabh Bachchan, piękna i utalentowana Deepika Padukone oraz znany polskim widzom m.in. z filmu „Życie Pi” czy „Niesamowity Spider-Man” Irrfan Khan, który aby nakręcić „Piku” odrzucił rolę w najnowszym obrazie Ridleya Scotta – „Marsjanin” (oryg. The Martian) z Mattem Damonem.

Piku (Deepika Padukone) prowadzi w Delhi biuro architektoniczne i opiekuje się siedemdziesięcioletnim ojcem Bhashkorem (Amitabh Bachchan), który przez większość czasu zaabsorbowany jest kwestiami związanymi z podeszłym wiekiem, a zwłaszcza problemami trawiennymi. Chciałby, żeby córka poświęcała mu uwagę 24/7. Piku nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. W tej sytuacji odnalezienie miłości wydaje się jej niemożliwe. Ojciec Piku, emocjonalnym szantażem zmusza ją do podjęcia wspólnej podróży z Delhi do Kalkuty, z której pochodzi rodzina. Właściciel firmy taksówkowej (Irrfan Khan) wiezie ich tam osobiście, ponieważ żaden z taksówkarzy nie chce znosić towarzystwa ekscentrycznego ojca Piku. To, co następuje potem, jest ekscytującą mieszanką obrazów z podróży, skrajnych emocji i awantur. Podróż uczy ich, jak znosić cudze nastroje i dziwactwa oraz ujawnia znacznie więcej niż ekscentryczne nawyki Bhashkora związane ze sposobem korzystania z toalety… Irytujące zachowanie Bhashkora i nieustępliwa natura Piku ciągle się ścierają, ale widz, mając wgląd w skomplikowaną relację ojca z córką, odkrywa, że ten pozornie chory układ oparty jest na bezwarunkowej miłości.

W Polsce film dystrybuowany jest przez FilmVillage. W ramach cyklu New Age Bollywood widzowie będą mogli obejrzeć go w warszawskim Kinie Luna już od 23 maja oraz w kinach w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Pabianicach.

Za informację prasową dziękuję pani Joannie Dąbek z PR Maker

Udostępnij: